Skip to content
Snimka-obrazovky-2024-03-27-o-14.23.38.jpg
V dobe, keď sú tie správne informácie a mediálna gramotnosť ešte viac žiaducimi pre kľúčové porozumenie a formovanie našej spoločnosti, Európsky Dialóg prichádza s ponukou unikátneho podujatia s názvom Európska mediálna akadémia na Slovensku, ktoré otvára svoje dvere pre mladých ľudí zaujímajúcich sa o mediálnu tvorbu a európske témy. Tento nový vzdelávací projekt ponúka jedinečnú príležitosť pre 30 účastníkov z celého Slovenska, aby sa ponorili do sveta médií, zdokonalili svoje schopnosti.
11
Aby sme mali radosť a spokojnosť vo svojom živote, boli produktívni a dokázali zvládať aj náročné obdobia, potrebujeme si dlhodobo udržiavať vysokú hladinu energie. Ako sa o seba postarať a „dobíjať si baterky“ ? To sa dozviete na workshope "Ako posilňovať Energy management?" Počas workshopu sa dozviete viac o 4 kľúčových oblastiach Energy managementu, spoznáte konkrétne techniky pre posilnenie energie a nastavíte si váš akčný plán.
SJ-seminar-BA-25.4.jpg
Autorky novej koncepcie učebníc T. Halajová a L. Pudišová predstavia úplne nový pohľad na vyučovanie slovenského jazyka. Moderná, komplexná učebnica slovenského jazyka, ktorá hovorí jazykom tínedžera. Žiaka formuje, učí aj zabáva. Je koncipovaná tak, aby bolo dieťa schopné učivo zvládnuť samo. Ako pracujú na hodinách učitelia? Môžete si pozrieť krátke video: https://youtu.be/xIhBlIbsb9A?si=IUTRFxst2jdsutWP Hodnotenia učiteľov, viac: https://www.abcedu.sk/napisalionas
DSC_4562
Inovačné vzdelávanie, ktorého cieľom je pomáhať pedagógom pri napájaní sa na aktuálnu kurikulárnu reformu, podporovať ich v hľadaní a presadzovaní ich myšlienok na vylepšenie práce v triede a mimo nej, a rozvinúť ich kompetencie súvisiace so zavádzaním moderných prístupov na školách. Originálne princípy moderného človeka navádzajú učiteľov na cestu odvahy, proaktivity, tímovosti, intuície, otvorenej mysle, vytrvalosti, trpezlivosti, vďačnosti a viery v seba a druhých.
IMG_2461.jpg
Podujatie je určené všetkým ženám v trnavskom regióne, ktoré chcú pracovať na svojom rozvoji , sebadôvere a osobnej spokojnosti. Konferecia je zostavená z 3 hlavných častí : Prednáška o tom, ako náš postoj vplývajú historické súvislosti, kultúrne normy a osobné nastavenia; panelová diskusia s inšpiratívnymi a úspešnými ženami a na záver krátka workshopová aktivita, pomocou ktorej si uvedomíme svoje vnútorné zdroje a silné stránky. .
xr:d:DAGB6u9q-i8:26,j:2406472418548701723,t:24040910
Cieľom Trnavských večerných dialógov s Janou je posilniť povedomie o potrebe rozvoja a starostlivosti o životy ľudí, ktorí sa ťažšie uplatňujú v dnešnej dobe či už v škole, práci alebo spoločenskom živote. Našim zámerom je prostredníctvom moderovaných diskusií zvýšiť povedomie laickej verejnosti o témy duševného zdravia. Večery moderuje Jana Chynoradská a jej hosťami sú odborníci z oblasti psychológie, filozofie a kultúry.
BP_21_05_2024.jpeg
Biznis point Trnava predstavuje komunitu zástupcov firiem pôsobiacich v trnavskom regióne, ktorej cieľom je prepájanie personalistov, HR pracovníkov či manažérov vzdelávania z firemného prostredia za účelom zdieľania skúseností, ďalšieho vzdelávania a rozvoja, a spolupráce pri vytváraní učiaceho sa mesta. Tento rok sme sa rozhodli venovať hlbšie téme LEADERSHIPu vo firmách.
LD-2024-Promo-1280-x-720-px.jpg
Siedmy ročník konferencie pre personalistov zodpovedných za rozvoj a vzdelávanie zamestnancov sa uskutoční na dvoch miestach - v Prahe a tento rok prvýkrát aj v Bratislave. Opäť sa môžete tešiť na zaujímavé témy, rečníkov a praktické aplikačné workshopy. A samozrejme na neformálnu atmosféru, stretnutia a diskusie s kolegami z oboru a tiež niečo navyše! 🙂 Konferenciu sme pripravili v spolupráci s odborným partnerom e-learnmedia.
Dizajn bez názvu (22)
4. ročník festivalu učenia prinesie do centra mesta radosť zo vzdelávania. Program bude rozdelený do dvoch dní - vo štvrtok sa uskutočnia workshopy a diskusie pre dospelých a verejnosť, v piatok bude na Trojičnom námestí expo vzdelávacích organizácií so zaujímavým programom. Festival bude tiež spojený s podujatím Víkend so SAV, v rámci ktorého budú môcť deti aj dospelí spoznať vedu zblízka. Celý program postupne zverejníme na našej stránke.