V piatok 22. októbra zažije Trnava prvý festival učenia (sa) na Slovensku, ktorý organizuje občianske združenie Lifestarter, Mesto Trnava, Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s desiatkami partnerov. Uskutoční sa na Nádvorí, v kultúrnom centre Malý Berlín, v Divadle Jána Palárika a na ďalších miestach. Program sľubuje množstvo zaujímavých prednášok, motivačných blokov aj aktivít pre rôzne vekové kategórie.
Čo všetko teda budete môcť zažiť v piatok na Nádvorí?

Otvorenie už o deviatej

Program začne na Nádvorí už o 9:00. Po krátkom úvode sa naplno rozbehne množstvo zaujímavých aktivít. Na pódiu bude takmer počas celého dňa inšpiratívny program plný rozhovorov, hudobných vystúpení či súťaží pre všetky vekové kategórie.

Rozhovory so zaujímavými ľuďmi z oblasti vzdelávania či podnikania

Prvou hosťkou (o 9:10) v rámci rozhovorov „Učeniu niet konca“ bude mama a líderka projektu Pracujúce mamy Patrícia Hirschnerová. Trnavčanka, ktorá sa umiestnila aj v tomtoročnom rebríčku 30pod30 magazínu Forbes sa venuje prepájaniu sveta rodičovstva a práce, keď sa spolu s ďalšími snaží ukázať to, že rozvíjať sa a pracovať sa dá aj počas materskej.

O 10:40 sa budeme zas rozprávať s Tatianou Pavlovičovou, ktorá vedie Centrum sociálnych služieb v Galante a zároveň pôsobí v rámci občianskeho združenia Navzájom lepší. Reč bude aj o tom, ako nevyhorieť, ak profesijne pracujete s ľuďmi.

V čase okolo obeda (12:10) si pripravíme chuťové poháriky na „ochutnávku“ sirupov, keďže o svojej práci, rozbehnutí úspešného biznisu, ale aj učení sa, príde porozprávať Mário Marko, ktorý stojí za trnavskou značkou Herbert sirupy.

O 13:00 bude témou koučing a koučovací prístup, o ktorom si povieme viac s koučkou Evou Máriou Samcovou

O polhodinu neskôr (13:30) sa zas zameriame na firemné vzdelávanie, keď nám Zuzana Andrášiková zo spoločnosti GEFCO porozpráva o rozvoji zamestnancov, benefitoch a vzdelávacích procesoch vo veľkej spoločnosti.

Sériu rozhovorov, ktoré bude možné neskôr si vypočuť aj na podcaste „Učeniu niet konca“ uzavrie talk so psychologičkou Denisou Zlevskou, ktorej sa opýtame aj to, či sa dá partnerským zručnostiam naučiť.

Zážitková Veselá Veda čaká na žiakov základných škôl

Partia šikovných ľudí z projektu Veselá Veda má pre všetkých zvedavých žiakov pripravené tri bloky zábavného a zároveň poučného programu, v rámci ktorého budú môcť deti vidieť niekoľko nevšedných chemických pokusov. Začiatok jednotlivých blokov je o 9:35, 10:15 a 10:55.

Hudobné talenty na pódiu

Vonkajší program kultúrne obohatia aj študetnti Základnej umeleckej školy Gaudia, ktorí vystúpia v niekoľkých častiach. O 9:25 zahrá na gitare Lenka bučková, o 10:30 na klavíri Michal Tomko a Maroš Branický a o 11:55 sa predstavia Martin Koleňák a Jakub Mikulčík na gitare. Príďte ich podporiť a vypočuť si ich talent na vlastné uši 😉

Vedomostný kvíz Máš vedieť!

Záverečnou časťou programu na pódiu bude interaktívny kvíz Máš vedieť. Je to projekt, ktorý si získal obľubu mnohých najmä počas lockdownu, keď na Youtube obrazovky priniesol zábavný online kvíz pre rodinu či partiu. Pre Učiacu sa Trnavu pripravujú offline verziu, ktorú si budete môcť zahrať naživo o 17:00 na Nádvorí. Bude vám stačiť mobil a teplá vetrovka 😉

 

A čo ešte na vás čaká na Nádvorí?

Bude tu niekoľko organizácií, ktoré si pre vás pripravujú zaujímavý program:

  • INFO STÁNOK – tu sa dozviete základné info o festivale aj projekte Učiaca sa Trnava, budete sa tu môcť zaregistrovať na voľné miesta na workshopy či večerný program a tiež sa zoznámiť s novými ľuďmi pri hre Horúce kreslo.
  • GEFCO – v tomto stánku si všetci budú môcť zasúťažiť o tablet v logistickej hre „Preprav to“, deti si budú môcť vyskúšať „cestovanie po mape“ a tiež prácu s detským vysokozvdvižným vozíkom.
  • Stredná priemyselná škola dopravná – k tomuto stánku vás zaiste pritiahne elektromobil, ktorý vyrobili študenti tejto školy. Zlepšiť svoje komuniakčné zručnosti v anglickom jazyku si zas budete môcť v ich anglickej hre.
  • U zlatej priadky – domáci kutilovia či kreatívci Zlatú priadku určite neobídu – bude tu príležitosť vyskúšať si tkanie na krosnách a počas workshopu o 16:00 si vyrobiť drôtený šperk.
  • Centrum voľného času – rozvojové a kreatívne aktivity rôzneho druhu budete môcť zažiť v stánku CVČ počas celého dňa.
  • IUVENTA – Marshmallow challenge, kvíz či tvorba vlastného sloganu – to sú aktivity, ktoré budú súčasťou stánku Slovenského inštitútu mládeže.
  • I AMbitious – stánok plný mladých ľudí, ktorí sa túžia rozvíjať aj popri škole. Zoznámiť sa s nimi a zahrať si online kvíz budete môcť práve na tomto mieste.
  • Katedra chémie Pdf TRUNI – zaujímavosti zo sveta chémie spoznáte a netradičné aktivity zažijete v stánku Katedre chémie Trnavskej univerzity.
Káva aj koučing zadarmo

To je ponuka, ktorá sa neodmieta! V spolupráci s dvoma profesionálnymi koučkami sme pripravili akési ochutnávky koučingového rozhovoru priamo na Nádvorí. Sebariadenie, časový manažment, vyhorenie či zmysel života – to všetko sú témy, ktoré môžete počas 15 minútového rozhovoru otvoriť. Popri tom si vychutnáte kávu z Thalmeineru úplne zadarmo 🙂

Treba sa registrovať!

Hoci na Nádvorie sa dostanete bez obmedzení, no keďže budeme v režime OTP, ostatný program festivalu zažijete, len ak sa vopred registrujete! Hneď teraz môžete kliknúť na registračný formulár alebo si pozrieť komplet program na stránke.

Recommended Posts