Skip to content
festival-logo
datum

Ešte viac zážitkový, ešte viac zábavný,

a pritom vzdelávací festival je tu!

ČO ZAŽIJETE TENTO ROK?

PROGRAM

9:00
Ráno s príbehmi
Detské príbehy a hrdinovia z knižiek ožijú v programe Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave. Vhodné pre všetky deti MŠ, ZŠ a všetkých, ktorí majú stále kus dieťaťa v sebe.
9:00
10:00
Trnava v pohybe
Jednoduchá rozcvička pre malých aj veľkých pod vedením profesionálnych trénerov z projektu Trnava v pohybe. Ocenia to najmä deti ZŠ, ale aj ich pani učiteľky 😉
10:00
10:30
Angličtina s úsmevom
Jazyková škola Your Choice pripravila zábavnú polhodinku pre deti ZŠ, počas ktorej si precvičia svoje komunikačné zručnosti v anglickom jazyku.
10:30
11:00
Chuť žiť
Nie je tabu hovoriť o témach porúch príjmu potravy! V prednáške spojenej s diskusiou odkryjeme aj to, o čom sa bežne nehovorí. Aktuálne pre študentov SŠ, rodičov a všetkých, ktorí sa radi naučia niečo nové.
11:00
12:00
Obed so Zdravým mestom
Čo prináša do Trnavy projekt Zdravé mesto a ako sa môžu občania zapojiť do jeho iniciatív? Aj o tom bude panelová diskusia so zástupkyňami projektu. Moderuje Noro Chomistek a pýtať sa môžete aj vy cez Slido.
12:00
13:00
Spoznaj učiaci sa región
Počas dňa na pešej zóne budete môcť spoznať a zažiť aktivity desiatok trnavských i národných vzdelávacích organizácií. V tomto čase ich bližšie predstavíme prostredníctvom rozhovorov na pódiu aj pri stánkoch.
13:00
15:00
DFS Drienka
Folklórne vystúpenie detského folklórneho súboru Drienka správne dotvorí atmosféru celého festivalu.
15:00
16:00
Peter Juhás
Učenie sa je aj o kultúre a umení. Aj preto sa na pódiu predstaví talentovaný spevák Peter Juhás s krátkym vystúpením.
16:00
16:30
Majka Valentová
Nadaná Trnavčanka speváčka Majka Valentová dosiahla už v mladom veku medzinárodné úspechy. Jej talent si budete môcť vypočuť aj na našom festivale.
16:30
17:15
Talk o Učiacej sa Trnave
Učiaca sa Trnava nie je len o festivale. Za projektom stojí mnoho ďalších aktivít a ľudí, ktorým záleží na podpore učenia sa počas celého života. V panelovej diskusii viac povedia Martin Brestovanský, Jana Chynoradská a Michal Koricina. Moderuje Noro Chomistek.
17:15
18:00
Diskusia "Byť zdravý a v pohode"
Motto tohtoročného festivalu "Byť zdravý a v pohode" priblížime v moderovanej panelovej diskusii so zaujímavými hosťami - psychológom Marekom Madrom, lekárkou Monikou Paločkovou a matkou a influencerkou Riou Zeliskovou (@vinarovazena).
18:00
19:30
Lívia Doležalová
Program festivalu vyvrcholí príjemným večerným koncertom hudobníčky Lívie Doležalovej.
19:30

EXPO ORGANIZÁCIÍ

Na festivale budete môcť stretnúť ľudí z týchto organizácií. V každom stánku bude pripravená zaujímavá edukačná aktivita pre malých aj veľkých. Budeme aj súťažiť – všetci, ktorí sa zastavia aspoň pri 7 stánkoch a splnia 7 úloh, budú zaradení do žrebovania o atraktívne ceny. 

Počas celého dňa tu budú k dispozícií kouči a psychológovia z Trnavskej univerzity i súkromných poradenských centier, pripravení vás vypočuť a poradiť vám. K rozhovoru dostanete kávu zadarmo!

Naši partneri