TEDA---banner

Pripravte sa! Je tu #trnavská veda!

Projekt Učiaca sa Trnava prichádza do Kina Hviezda v piatok dňa 20. mája 2022 v doobedňajších a večerných hodinách so samostatným podujatím TEDA – #trnavská_veda a prinesie množstvo inšpiratívnych aktívnych vedcov, ktorí odprezentujú témy zaoberajúce sa umelou inteligenciou, neuropsychológiou, liečením infekcie a rakoviny plazmou v budúcnosti, ale aj tým, prečo nedokážeme ovplyvniť naše podvedomie. Účastníci, tak budú mať možnosť získať vedecké poznatky, logicky sa zamyslieť nad ich účinkom a aplikovať ich v bežnom živote. Program TEDA – #trnavská_veda je určený nielen pre žiakov a žiačky stredných škôl, ale aj pre verejnosť, ktorá má záujem dozvedieť sa nové informácie zo sveta vedeckého bádania v oblasti astrofyziky, marketingu, psychológie a iných sociálnych vied. Vedcov, ktorí budú súčasťou pripravovaného podujatia, budeme postupne zverejňovať v najbližších dňoch, ale jedno je isté, a to, že sa máte na čo tešiť. Bude to prebádano-neprebádané!

20. máj 2022

Kino Hviezda, Trnava

PROGRAM

I. blok

10:00 - 12:00

Ing. Jozef Magdolen

 Ing. Jozef Magdolen je denným doktorandom a súčasťou kolektívu ľudí v Ústave výskumu progresívnych technológií MTF STU v Trnave, ktorý vytvára potrebné podmienky pre rozvoj trnavskej vedy orientovaný na materiálové inžinierstvo a oblasť iónových technológií. 🔬🧪 Keď sa hlásil na strednú a neskôr vysokú školu, nepočítal s tým, že sa raz bude zaoberať simuláciami a spracovaním signálov v astrofyzike. Dnes je z neho informatik, ktorý sa snaží analyzovať a pracovať s dátami z röntgenových družíc NASA a ESA.🪐 Na podujatie TEDA – #trnavská_veda prichádza s prednáškou s názvom Použitie umelej inteligencie v astrofyzike. Zaujíma vás, kde všade a vôbec prečo sa používa umelá inteligencia? 🤔 Ing. Jozef Magdolen vám prezradí, ako sa dá umelá inteligencia implementovať do astrofyziky, aké sú jej nástrahy, ale aj v čom ju dokážeme využívať.

Ing. Tamás Darázs

Ing. Tamás Darázs vyštudoval Fakultu ekonomiky a manažmentu na SPU v Nitre. Túžba spoznávať nové možnosti a kreatívne prístupy k marketingu ho motivovala stať sa denným doktorandom FMK UCM v Trnave, kde dnes aktuálne pôsobí a buduje nové laboratórium neuromarketingových štúdií s názvom METHOD LAB.🔬🎨 Ing. Tamás Darázs je neuromarketér a odhaľuje na prvý pohľad skryté aspekty správania a rozhodovania spotrebiteľov, čo súvisí nielen s mozgom, genetickými predispozíciami, hormónmi, ale aj zvykmi.🧠 Na podujatie TEDA – #trnavská_veda prichádza s prednáškou s názvom Prečo nedokážeme ovplyvniť naše podvedomie. Divákom sa pokúsi vysvetliť, prečo majú chuť na ešte jedno sústo slaných tyčiniek či sladkého dezertu a prečo 95% tohto rozhodnutia ide z nášho podvedomia, ktoré nedokážeme ovplyvniť iba do istej miery obmedziť.🍩🥨 Ak vás zaujíma, ako premýšľame pri rozhodovaní sa vo výbere produktov a čo s nami robí naša myseľ, príďte si vypočuť v doobedňajšom bloku prednášku, ktorá odhalí podstatu neuromarketingu prostredníctvom techník psychológie, medicíny a sociológie.

Mgr. Patrik Havan

Mgr. Patrik Havan je doktorandom Katedry psychológie FF na Trnavská univerzita v Trnave a výskumne sa primárne venuje odpoveďovým štýlom, ako napríklad bezobsahový súhlas (acquiescence) alebo sociálna žiadúcnosť. Na podujatie TEDA – #trnavská_veda prichádza s prednáškou, v ktorej sa dozvieme, ako prebieha samotná veda a výskum, či aké problémy sa môžu s jeho publikovaním vyskytnúť.🔬🧪 Zároveň zistíme, aká je odvrátená stránka vedy a aké odhalené podvody a aktuálne praktiky na jej minimalizáciu poznáme. Čo vlastne v sociálnych vedách meriame❓ Je to naozaj vždy to, čo si aj myslíme❓ 🤔 Na tieto, ale aj iné otázky budeme hľadať odpovede spolu s Mgr. Patrikom Havanom.

I. blok programu je zadarmo*

*je potrebné sa zaregistrovať ako jednotlivec alebo skupina

Partneri podujatia