Občianske združenie Lifestarter  pripravuje už štvrtý ročník tohto podujatia. 

Počas dní 20.-21. júna sa v centre mesta, na Trojičnom námestí, uskutoční Festival Učiaca sa Trnava, ktorý každoročne pritiahne tisícky detí aj dospelých. Festival ponúka množstvo zážitkových vzdelávacích aktivít, workshopov a diskusií, ktoré nebudú chýbať ani tento rok. 

Festival je rozdelený do dvoch dní, pričom prvý bude venovaný primárne workshopom a edukačným aktivitám pre rôzne cieľové skupiny, druhý deň, piatok, bude zas patriť veľtrhu vzdelávacích organizácií priamo na Trojičnom námestí. 

Štvrtkový program odštartuje o 13:30 v Kine Hviezda diskusia o dezinformáciách a mediálnej gramotnosti, ktorá bude určená stredoškolákom, ale aj všetkým ďalším záujemcom. Pripravujú ju mladí ľudia z organizácie DASATO. O matematickom myslení bude reč na seminári pre učiteľky prvého stupňa ZŠ o 14:00 vo vzdelávacom centre Lifestarter. 

Blok workshopov začne v Malom Berlíne od 15:00 h, nebudú chýbať témy „Ako mať zdravú myseľ“ alebo „Matematika všade okolo nás“. S prednáškou do Trnavy zavíta aj známy popularizátor matematiky Zbyněk Kubáček z Univerzity Komenského v Bratislave. 

Novinkou piatkového programu festivalu je aj prepojenie s podujatím „Víkend so Slovenskou akadémiou vied“, ktorá v rámci stánkov predstaví svoju rôznorodú činnosť. Aktivity v stánkoch budú doplnené kultúrnym a hudobným programom v podaní Divadla Jána Palárika či trnavských umeleckých škôl. 

Počas dopoludnia vznikne v rámci festivalu aj Zóna pre seniorov, v ktorej bude pripravený zaujímavý edukačný program aj pre starších ľudí. Budú mať možnosť dozvedieť sa viac o fungovaní mozgu, o zdravom životnom štýle, prevencii kriminality, ale aj rozvíjať svoje digitálne zručnosti. 

Celý program festivalu nájdu záujemcovia aj na stránke www.uciacasatrnava.sk

Festival Učiaca sa Trnava organizuje občianske združenie Lifestarter v spolupráci s Mestom Trnava, Slovenskou komisiou pre UNESCO, EPALE Slovensko a desiatkami ďalších organizácií. 

Recommended Posts