Skip to content

TCU 2022

Odtiene vzdelávania

Čo je Týždeň
celoživotného učenia?

Podujatie, ktoré sa snaží upozorniť na význam celoživotného učenia pre zdravie občianskej spoločnosti pomocou organizovania prednášok, workshopov a diskusií po celom Slovensku. Organizuje ho Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých (AIVD). 

TRNAVA

Program

O bielej palici

Viac informácií

Pri príležitosti Dňa bielej palice sa uskutoční stretnutie detí s nevidiacim knihovníkom Júliusom Bartekom. Porozprávaaký je život v tme, aj ako sa dá s týmto hendikepom žiť a pracovať.    

EA-Šulovská

EDUpoint asistentom:
Žiak s vývinovými poruchami učenia v triede

Viac informácií

Lektorka: PaedDr. Monika Šulovská, PhD. 

Aké sú špecifiká a potreby žiakov s vývinovými poruchami učenia? Ako možno pomôcť týmto žiakom s osvojením vybraných problematických učív? Aké sú kompetencie a úlohy pedagogického asistenta pri práci so žiakom s vývinovými poruchami učenia?Prakticky vedený seminár bude plný inšpirácie, postrehov a skúseností z praxe.

Psychologický večer:
Efektívna komunikácia
v manželstve

Viac informácií

Lektor: Mgr. Mário Schwarz, PhD. 

Častokrát sa to používa už ako klišé, že komunikácia v manželstve je nevyhnutná. Je však otázne nakoľko vieme efektívne komunikovať. Cieľom tejto prednášky je poukázať na vhodné spôsoby komunikácie, ktoré nezraňujú, ale práve naopak napománajú budovať lepší manželský vzťah. Dozviete sa niečo o rôznych  komunikačných štýloch, ako i o tom, ako komunikovať aj o ťažkostiach a nepríjemných situáciách. 

 

Z príbehu do príbehu
s Romanom Bratom

Viac informácií

Beseda so spisovateľom Romanom Bratom sľubuje vždy poučenie a aj zábavu. Nebude to inak ani tentokrát, keď budeme hovoriť o jeho knihách. Pôjdeme skrátka z príbehu do príbehu.

Snímka obrazovky 2022-10-06 o 7.15.52

Kúsky ukrajinskej kultúry

Viac informácií

Priatelia z Ukrajiny žijú medzi nami. Sú naši susedia, susedky, kolegovia a kolegyne, spolužiaci či spolužiačky v škole. Máme veľa spoločného, no predsa sa môžeme obohatiť aj tým, čím sa líšime. Počas štvrtku vo Flek klube sa dozviete viac o tradíciách, ktoré sa praktizujú na Ukrajine počas roka, ale aj v rámci výnimočných udalostí, ako je krst, svadba či ďalšie. Počas celého dňa môžete navyše ochutnať sladké dobroty priamo z Ukrajiny. Tešíme sa na Vás! 

2. ročník verejno-vzdelávacieho podujatia „Európsky deň pre zdravé prsia"

Viac informácií

Pripravené sú prednášky o prevencii rakoviny prsníka, správnom životnom štýle i zdravej životospráve, rovnako bude možný aj nácvik samovyšetrenia prsníkov na modeloch. Prvý raz sa predstaví aj nová pacientska skupina žien s rakovinou prsníka – Ružová stužka v Trnave. Počas 19. októbra sa od 10.00 do 16.00 h môžete stretnúť na Trojičnom námestí v Trnave s členmi pacientskych organizácií, ochutnať zdravú stravu, či zakúpiť si za dobrovoľný príspevok diela onkologických pacientiek v pripravených stánok.

Záleží nám
na každom z vás
(Harmony)

Viac informácií

Záleží nám na každom z Vás. Práve preto Vás pozývame na online stretnutie o mentálnom zdraví. V súčasnej dobe je dôležité si pripomínať, že každý človek si zaslúži žiť plnohodnotný a šťastný život a preto sme sa rozhodli sa porozprávať o duševnej pohode s našim hosťom. Rozprávať sa budeme o tom, čo nám môže stáť v ceste a čo nám v súvislosti s týmito prekážkami môže pomôcť. Jedna z ciest môže byť práve aj náš rozvojový kurz „English Well-being with Jana“, ktorý Vám vrámci tohto stretnutia predstavíme. 
 
Toto podujatie je online, na platforme ZOOM. Pred začiatkom podujatia sa, prosím, zaregistrujte, pre priamy link na prihlásenie. Po registrácii dostanete potvrdenie spolu s informáciami o prihlásení.

Máte otázku alebo nápad? Napíšte nám!

Chcete dostávať
aktuálny newsletter?