Zažite druhý ročník festivalu Učiaca sa Trnava, ktorý sa bude konať už v piatok 23. septembra 2022 priamo na pešej zóne v Trnave (Hlavná ulica). Súčasťou festivalu budú desiatky vzdelávacích organizácií a ich aktivity pre malých aj veľkých, hudobné a tanečné vystúpenia, ale aj večerné panelové diskusie o vzdelávaní či mentálnej a fyzickej pohode.

Občianske združenie Lifestarter v rámci projektu Učiaca sa Trnava rovnako, ako minulý rok pripravilo festival Učiaca sa Trnava, ktorý bude plný inšpiratívnych hostí a predstaví aktivity viacerých vzdelávacích organizácií. Počas celého dňa od 9:00 hod. až do 19:30 hod. si budú mať možnosť návštevníci a návštevníčky festivalu vyskúšať v jednotlivých stanoch vzdelávacích organizácií aktivity podporujúce myslenie, kreativitu, jazykové schopnosti a ďalšie zručnosti. Rôzne úlohy a hry si pre návštevníkov festivalu pripravili napríklad Knižnica Juraja Fándlyho, IPčko, Teach For Slovakia, Európsky dialóg a desiatky ďalších organizácií, stredných škôl a fakúlt trnavských univerzít. Festival je zadarmo a je určený pre všetkých Trnavčanov a Trnavčanky, ktorí majú chuť sa zabaviť a naučiť niečo nové. Na svoje si prídu nielen deti materských a základných škôl, ale aj študenti stredných či vysokých škôl a iná verejnosť, ktorá rada rozvíja svoje zručnosti či kreativitu.

Organizátori festivalu Učiaca sa Trnava pripravili na pešej zóne aj program na pódiu, kde budú počas celého dňa prebiehať nielen tanečné a hudobné vystúpenia, ale aj rôzne diskusie, v ktorých sa pozvaní hostia a hostky budú venovať témam mentálnej a fyzickej pohody. Podvečer sú pre návštevníkov pripravené dve panelové diskusie. Prvá z nich bližšie predstaví projekt Učiaca sa Trnava a pomenuje najväčšie výzvy v oblasti vzdelávania na Slovensku. Súčasťou druhej a záverečnej moderovanej diskusie s názvom „Byť zdravý a v pohode“ bude Marek Madro, zakladateľ IPčko.sk, ktorý zodpovie otázky týkajúce sa mentálneho zdravia, ale aj MUDr. Monika Paločková (@dr_monicka), lekárka na oddelení infektológie v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici, ktorá bude v diskusii venovať pozornosť téme fyzického zdravia. Treťou hostkou záverečnej diskusie bude Mária Zelisková (@vinarovazena), matka piatich detí pochádzajúca zo Svätého Jura, ktorej manžel má vlastné vinárstvo a v diskusii bude zastupovať „laickú“ verejnosť, ale aj ženy a matky v téme mentálnej a fyzickej pohody. Podrobný program festivalu budú organizátori uverejňovať v najbližších dňoch a týždňoch na webstránke https://www.uciacasatrnava.sk/, ale aj na Facebookovom podujatí https://fb.me/e/1ZfsZP4JP.

Organizátorom festivalu Učiaca sa Trnava je OZ Lifestarter a Mesto Trnava. Hlavným partnerom je spoločnosť GEFCO a množstvo ďalších podporovateľov, ktorí pomáhajú vytvoriť podnetné prostredie pre tých, ktorým vzdelávanie a osobný rozvoj nie sú ľahostajné.

nch

Recommended Posts